Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ve Staré Vodě na Libavé odhalena kopie obrazu Panny Marie

11. 6. 2011

Ve čtvrtek dne 9. června se konalo setkání příslušníků PTP ve vojenském prostoru Libavá. rafií

Pomocné technické prapory armády naší republiky representovaly osoby tehdejšímu režimu nepohodlné, které byly povolány k výkonu vojenské služby beze zbraně. Jejich vojna, proměněná v nedobrovolnou otrockou práci, trvala tři roky.

Moravští biskupové Mons. Josef Hrdlička, biskup arcidiecéze olomoucké a Mons. Vojtěch Cikrle, sídelní biskup brněnský, kteří se setkání zúčastnili, celebrovali mši svatou v kostele sv. Anny ve Staré Vodě, který byl v období komunismu zcela zdevastován.  Po mši svaté biskup Cikrle posvětil kopii oltářního obrazu Panny Marie, přijímající dary od poutníků. Originál byl z kostela odstraněn v roce 1956, silně poškozený střelbou. Namaloval ho v roce 1700 italský malíř Carlo Passano. 

Digitální kopii nechali pro obnovovaný kostel pořídit skauti, kteří dlouhodobě nejen o kostel, ale celý poutní areál pečují. Je povzbudivé, že toto v minulosti slavné poutní místo na střední Moravě i přes skoro totální demolici v dobách minulého režimu díky naší mladé generaci opět žije.

Setkání se také zúčastnil člen naší Společnosti pro obnovu mariánského sloupu na Staroměstském  náměstí v Praze, hrabě Hugo Mensdorff-Pouilly, příslušník PTP a místopředseda  Společnosti Dr. Karel Kavička.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Kopie obrazu Panny Marie ve Staré Vodě