Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slavnost Neposkvrněného početí u Mariánského sloupu

10. 12. 2020
           
 
         V úterý 8. prosince 2020 se konala slavnost Neposkvrněného početí Panny Marie u Mariánského sloupu. Při této příležitosti položili zástupci Českomoravské Fátimy v Koclířově vedené Václavem Kašíkem ke sloupu Panny Marie věnec ve tvaru srdce. Bylo to poděkování za obnovený Mariánský sloup, které se uskutečnilo  ve stejnou dobu, kdy se svatý otec František modlil na Španělském náměstí v Římě a kde také Panna Maria byla poctěna věncem. O svátku Panny Marie Immaculaty navštěvuje každoročně Svatý otec  Španělské náměstí v Římě, aby zde vykonal pobožnost u Mariánského sloupu. Poté následuje tradiční zavěšení věnce do rukou Panny Marie na sloupu. To zajištují římští hasiči za pomoci výsuvného žebříku. Letos se tato pobožnost kvůli pandemii koronaviru neměla konat. Svatý otec František přesto v brzkých ranních hodinách navštívil Španělské náměstí a soukromě tuto pobožnost k Panně Marii vykonal. Římský hasičský sbor předal Panně Marii krásně nazdobený věnec. Také v Lurdech a na mnohých dalších poutních místech byla Panna Maria zahrnuta květinami.                         

 

        Po ranní mši svaté v chrámě Matky Boží před Týnem, celebrované P. Vladimírem Kelnarem, vyšlo procesí k znovuobnovenému Mariánskému sloupu, kde zazněly Loretánské litanie, modlitba k Panně Marii a mariánské písně. Ve stejnou dobu se konala mše svatá v Českomoravské Fatimě v Koclířově, celebrovaná jejím představeným Mons. Pavlem Dokládalem. 

 

            V pravé poledne se konala u Mariánského sloupu mariánská pobožnost, organizovaná Pavlem Strnadem.

 

        Velké poděkování patří všem, kteří zdobí Mariánský sloup květinami. Společnost pro obnovu Mariánského sloupu děkuje zejména pražskému převozníku Zdeňku Bergmanovi a jeho přátelům za krásnou adventní výzdobu sloupu. Děkujeme také obětavému správci sloupu Aleši Pavlu Strnadovi za jeho péči o Mariánský sloup. 

 

FOTO: Václav Kašík