Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sestavování sanktuáře a montáž schodiště. Schodiště dokončeno. II. etapa stavby zahájena!

8. 4. 2020

Milí příznivci obnovy Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze,

přinášíme Vám odkaz na reportáž z pracoviště v Dobřichovicích. Můžete být svědky práce tří kameníků na sestavování sanktuáře, malé kaple v podstavci sloupu, kde bude umístěna kopie obrazu Panny Marie Rynecké.

Přejeme všem požehnané svátky velikonoční a radost ze Vzkříšení našeho Pána. 

 

Odkaz:   https://youtu.be/giRDlCbnbjs

Montáž druhého a třetího stupně schodiště pro Vás zdokumentoval pan Dalibor Kočí.

Všechny tři stupně schodiště jsou již položeny. Bohu díky!

Pan Kočí poznamenává: Ty tři schody, to je opravdová "jemná kamenická práce" ... jako by zde byly "od narození", ale je za tím mnoho let neskutečných tahanic, ale výsledek bude stát za to (!). Fakt, držím palec - už aby to bylo!

Ve středu, dne 29. dubna 2020 byla zahájena II. etapa výstavby Mariánského sloupu. Spodní stavba- tj. základy, základní kameny a schodiště jsou dokončeny a nyní začíná II. etapa výstavby sloupu montáží jeho nadzemních částí, tj. soklu se sanktuářem a čtyřmi pilíři pro sousoší andělů. Akci můžete sledovat pomocí on-line kamer, jejichž linky jsme nedávno zveřejnili. 

Přinášíme i další sérii fotografií pana  Dalibora Kočího, který je obětavě pořizuje pro všechny zájemce z Prahy a celé naší vlasti. Náš web sledují také naši krajané ve světě. Je jim zdrojem informaci o postupu obnovy Mariánského sloupu v Praze, kterou dlouhodobě podporují svými modlitbami i hmotnými dary. Děkujeme.

                                                                                                        Karel Kavička