Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sdělení členům Společnosti

14. 5. 2021

           

           Vážení členové Společnosti,

            obracíme se na Vás v době, kdy pomalu končí koronavirová epidemie a veřejnost se pomalu vrací díky postupnému rozvolňování k normálnímu životu.

          Grémium Společnosti po nenadálé a bolestné smrti našeho předsedy Václava Dajbycha pokračuje i přes ztížené podmínky, ve své práci. Zajišťuje přípravu obnovy sochařské výzdoby sloupu, tj. čtyř sousoší andělů v jeho spodní části. Kromě náročných jednání s pracovníky Památkové péče, Lapidária Národního Muzea v Praze, sochařů, odborných pracovníků a restaurátorů jsou vyhodnocovány také značné finanční náklady, které bude muset Společnost získat a uhradit. 

          Navrhujeme všem členům ke zvážení, že počínaje tímto rokem, bychom mohli svolávat výroční schůze Společnosti místo 3. listopadu (výroční den stržení sloupu) k 15. srpnu (výroční den obnovy sloupu).  Proto navrhujeme svolání členské schůze v sobotu, dne 14. srpna 2021 v odpoledních hodinách. Druhý den, v neděli 15. srpna 2021, v den 1. výročí obnovení Mariánského sloupu se bude konat Mariánská pouť do Prahy. V 10.00 hodin bude v chrámu Matky Boží před Týnem pontifikální mše svatá, celebrovaná Mons. Zdenkem Waserbauerem, ponocným biskupem a generálním vikářem pražské arcidiecéze. Při té příležitosti bude požehnána nová kniha o Příběhu Mariánského sloupu v Praze, kterou napsal PhDr. Karel Kavička, místopředseda Společnosti s kolektivem spoluautorů. Vydavatel - Nakladatelství Flétna ji pak nabídne všem zájemcům ke koupi.

         Po mši svaté vyjdeme průvodem z kostela k obnovenému Mariánskému sloupu, kde se bude konat mariánská pobožnost, spojená se zpěvem loretánské litanie. Všichni jsou srdečně zváni. 

           Grémium Společnosti doplníme volbou nových členů na výroční schůzi.