Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rádio Proglas

20. 12. 2008

Doporučujeme Vám dva pořady rádia Proglas, které jsou věnovány problematice Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze. První byl vysílán v neděli, dne 27. listopadu 2008 v rámci cyklu Křesťan a svět s názvem: "Mariánský sloup by se měl stát symbolem smíření". Hostem pořadu byl Dr. Karel Kavička, místopředseda a mluvčí Společnosti.

Druhým pořadem rádia Proglas, týkajícím se téže problematiky je pořad: "Čtení na pokračování - Dědictví víry předků" z knihy Heleny Havlíčkové Kapitoly z dějin komunistické persekuce v Československu v letech 1948 až 1989. Jde o 39. díl četby s názvem: "O staroměstském Mariánském sloupu v Praze a sochaři Janu Bradnovi". Pořad byl vysílán dne 17. prosince 2008.

Obě audio nahrávky najdete na webu rádia Proglas www.proglas.cz. Na horní liště kliknete na Archiv, pak na Cyklus Křesťan a svět nebo Čtení na pokračování, Dědictví - 39. díl.

Nejjednodušší cestu ke spuštění obou pořadů najdete v rubrice "AUDIO - VIDEO".

Přejeme vám příjemný poslech obou pořadů. Dozvíte se v nich mnoho zajímavého nejen o Mariánském sloupu, ale i o osobnostech, které se snaží o jeho obnovu.