Jdi na obsah Jdi na menu
 


Putování k Mariánskému sloupu

2. 3. 2022

 

 

Rád bych se s Vámi podělil o krásný duchovní zážitek z minulé středy v Praze.

(23. 2. 2022).

 

Ke svým narozeninám jsem dostal jako dárek cestu k Mariánskému sloupu v Praze. Vybral jsem si právě středu, kdy bývá v 17 h. u Mariánského sloup pravidelná pobožnost. Středeční pouť jsme začali již dopoledne v kostele Královny Míru ve Lhotce. Tento kostel jsem měl možnost navštívit poprvé, a kromě jedinečné křížové cesty mě nejvíce zaujal právě oltář se sloupem a sochou Panny Marie Immaculaty a krásná vitráž s chrámem Matky Boží před Týnem.

 

Celé odpoledne se pak neslo v duchu mnoha krásných překvapení a setkání z niž jedno z nich bylo „náhodné“ setkání s akad. Sochařem Janem Bradnou na arcibiskupství Pražském.

 

Celý den jsme pak zakončili právě pobožností u Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí i s několika vlajkami, sochou Panny Marie Fatimské a velkým dřevěným růžencem. Při ponoření do modlitby sv. růžence jako by toto hlučné Staroměstské náměstí ztichlo a byla tam jen Ona – Neposkvrněná Panna, předávající naše modlitby tomu Nejvyššímu. Také jsem se vžil do roku 1648, kdy Pražané statečně bránili Prahu před Švédy a my nyní konali totéž. S růžencem v ruce bojovali proti všem úkladům ďáblovým.

 

Bohu díky, že Mariánský sloup opět máme!

 

Václav Kašík, Koclířov

 

Foto: Václav Kašík

 

Náhledy fotografií ze složky Pouť k MS 2 2022 V. Kašík