Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pražský arcibiskup Dominik Duka kardinálem

22. 2. 2012

Arcibiskup Duka kardinálem - blahopřejeme!

Jeho Eminence Mons. Dominik Duka, OP podporuje naši iniciativu pro obnovu mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze.

 

V pátek 6. ledna 2012 papež Benedikt XVI. ohlásil jmenování pražského arcibiskupa Dominika Duky OP kardinálem. Kardinálský biret a jmenovací dekret přijal při veřejné konzistoři 18. února ve Vatikánu. Arcibiskup Duka k tomu pro Vatikánský rozhlas řekl pár slov.

"Myslím, že je to důvod k vděčnosti vůči Svatému otci. Je to jistým způsobem přirozené, že naše hlavní město Praha je tím místem, kam směřuje udílení kardinálské hodnosti čili vypovídá to také o církvi v České republice. Tímto jmenováním se vracíme do společenství kardinálského sboru, v kterém nyní je otec arcibiskup Miloslav Vlk, ale je v tom také vize do budoucna, protože tam hraje roli věková hranice. Myslím tedy, že je to spíše zásluha pražského Svatovojtěšského stolce a především arcibiskupů, mých předchůdců, ať už to byl kardinál Kašpar, kardinál Beran, kardinál Tomášek nebo kardinál Vlk. Takže tak toto jmenování přijímám".

Mons. Dominik Duka OP

(převzato z webu dominikduka.cz).