Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pražské zastupitelstvo jednalo

20. 6. 2019

Na pořad čtvrtečního jednání pražského zastupitelstva (20. 6. 2019) byl nakonec i přes názor primátora Hřiba, který prohlásil, že Praha má jiné a důležitější problémy k řešení,  zařazen bod, týkající se zrušení usnesení zastupitelstva ze 14. 9. 2017, odmítající obnovu sloupu.

 

O projednání jeho znovupostavení ve čtvrtek zastupitelstvo žádala architekta Eva Smutná a dva zástupci petice za obnovu sloupu. Projednání podpořil zastupitel Jan Wolf (KDU-ČSL), který jako spolupředkladatele jmenoval Jiřího Pospíšila (TOP 09). „Byla by chyba, poté, co jsme slyšeli od architekty Evy Smutné, abychom strčili hlavu do písku a bod neprojednali. Chápu, že ne každý má na to stejný názor, kdyby stejný, tak nemusíme toto projednávat. Ale na druhou stranu dělat, že problém neexistuje, to není vhodné, zvlášť, když je období 30 let po sametové revoluci,“ řekl Wolf.

 

               Jednání se protáhlo až do ranních hodin (5.30) v pátek 21. 6. 2019. Usnesení zastupitelstva ze

            14. 9. 2017 nebylo revokováno. Na schůzi promluvil i sochař Petr Váňa a zástupci skupiny

           obyvatel, kteří si obnovu sloupu nepřejí. Všechny přítomné překvapilo jejich agresívní a nepřátelské

            vystupování. 

                                                                                              Karel Kavička 

 

Některé pasáže převzaty z: https://www.lidovky.cz/domov/sochar-vana-odstrani-svuj-peticni-stanek-chce-projevit-dobrou-vuli-za-projednani-marianskeho-sloupu.A190620_165001_ln_domov_krku