Jdi na obsah Jdi na menu
 


Orelská pouť

20. 6. 2020

ORELSKÁ POUŤ

NA ŽEHNÁNÍ MARIÁNSKÉHO SLOUPU NA STAROMĚSTSKÉM NÁMĚSTÍ V PRAZE

v sobotu 15. srpna 2020 na slavnost Nanebevzetí Panny Marie.

 

Orlové – mariánští rytíři! Vítáme spravedlivý den, ve kterém Neposkvrněná Panna, Královna Čechů, opět shlédne na svůj lid a požehná mu! Madono Rynecká, přiveď své orelské děti a všechen český lid k sobě!

Pořad:

9.00 hod. – orlové s prapory a ve stejnokrojích, v lidových krojích, ve svérázech (modrá košile, bílá vázanka, odznak, tmavé kalhoty) nebo společenském oděvu s odznakem se shromáždí u Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze. Podle pokynů pořadatelů zaujmou praporečníci svá místa.

10.00 hod. – mše svatá v kostele Panny Marie před Týnem (pokyn pořadatelů ze Společnosti pro obnovu mariánského sloupu: v kostele je omezená kapacita – žádáme orly, aby zůstali u Mariánského sloupu na náměstí a sledovali mši sv. na venkovní velké obrazovce)

12.00 hod. – primas české země Dominik kardinál Duka posvětí Mariánský sloup.

 Orlové a orlice! Přijeďte v hojném počtu! Obnovou Mariánského sloupu je odčiněna pohana, které se někteří nevěrní a pobloudilí předkové dopustili r. 1918 vůči vždy ctěné Ochránkyni českého národa! Buď chvála Pánu Bohu za nápravu bezbožecké křivdy minulosti!

Účast, prosím, hlaste: br. Stanislav Vejvar, standa.vejvar@volny.cz,

pozvánka: http://www.orel-zsv.g6.cz/akce.pdf