Jdi na obsah Jdi na menu
 


Modlitební setkání u mariánských sloupů a soch

5. 12. 2015

 

Ve čtvrtek, dne 3. prosince 2015, se uskutečnila první modlitební shromáždění u mariánských sloupů a soch v České republice za pokoj a mír v naší zemi i ve světě a za obnovu mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze. Díky modlitbám, nezištné práci, darům a obětem stovek a tisíců lidí doma i v zahraničí je mariánský sloup již zhotoven a čeká jen na umístění na své původní místo. Ano, je třeba se modlit za mír a pokoj v naší zemi i ve světě a prosit za dokončení obnovy mariánského sloupu.

Podle zpráv, které jsme do dnešního dne obdrželi, se konala tato modlitební shromáždění v Praze, Olomouci, Prostějově, Znojmě, Dolní Dobrouči a snad i na dalších místech.

V Praze na Strahově u sochy Panny Marie v Exilu se tyto modlitby konají již od roku 1994, u základního kamene MS na Staroměstském náměstí díky mariánským ctitelům z farnosti sv. Jiljí již několik let. Nejpočetnější modlitební shromáždění se konalo u mariánského sloupu v Olomouci, kterého se zúčastnil olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner, primátor města Olomouce a jeho náměstci. Záběry z tohoto několikasetčlenného shromáždění odvysílala i regionální televize Morava.

Společnost pro obnovu mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze tuto iniciativu vítá a bude se na ní podílet. Pro podporu těchto setkání se připravuje Sborník modliteb, který vydá v příštím roce s církevním schválením vlastním nákladem Matice Cyrilometodějská v Olomouci.

Aby byl zajištěn kontakt s organizátory těchto setkání, která se mají konat každého 3. dne v měsíci, zveřejňujeme kontaktní e-mail:  marianske.sloupy.cr@maticecm.cz. Na tuto adresu zasílejte, prosíme, zprávy o konání shromáždění, najdete zde rady i informace pro organizátory. Byl také spuštěn nový web http://spolek.maticecm.cz, kde najdete zprávy a případně i fotografie z těchto modlitebních akcí.