Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mariánská kamenická huť nás zve a informuje

19. 5. 2010

Zpráva o stavu

podpisových listů "Prosby za znovuobnovení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí".

Ke dni 18.12. 2010 jsme získali 8012 podpisů. Stejně tolik je jich na internetu. Akce stále pokračuje a podpisy přicházejí dál. Neprší, ale kape. Přikládám seznam zemí, jejichž občané o nás ví a "Prosbu" podepsali. Je to úžasné a bude se Vám to líbit. Proto Vás prosím, pokračujte, podepisujte a modlete se. Všem Vám děkuji zavšechno.

Země, ze kterých přišly podpisy :

Austrálie, USA, Brazílie, Belgie, Dominikánská republika, Columbie, Ecvádor, Holandsko, Francie, Dánsko, Itálie (nejvíce), Korea, Maďarsko, Mexico, Norsko, Polsko, Portugalsko, Německo, Rumunsko, Španělsko, Švédsko, Turecko, Tunis, Rusko, Ukrajina, Skotsko, Kanada, Slovensko, Bulharsko, Gruzie.

 

Kam jde cesta kamene Mariánského sloupu v tomto roce 2010?

Poprvé jsme mohli tímto způsobem pracovat společně v roce 2001. Bylo to v mělnickém přístavu, kam po strastiplné cestě doputoval z Indie šestimetrový blok na dřík sloupu.

Pracovali jsme zadarmo, jen z Naděje, že bude pochopeno, že toto není pro nás zakázka, ale krásný příběh, do kterého jsme vstoupili. Mnoho lidí pracovalo před námi, my jen navazujeme. Z vlastních sil by jsme toho nebyli schopni, měl jsem intenzivní prožitek podpory, možná více, byli jsme drženi. Ve dne jsme sekali do kamene, večer filosofovali u ohýnku, v noci spali kolem kamene. Jeden z nejkrásnějších momentů mého života. O pár let později jsme podobný zázračný čas prožili v italském Vitorchianu a opět s kamenem pro Mariánský sloup. Mnoho lidí překročilo svůj stín a udělali to co bylo třeba, aby se příběh kamene posunul.

Nyní je rok 2010 a chystáme se společně jako členové Huti mariánského sloupu, pokud toto společenství kameníků a sochařů mohu takto nazvat, znovu vstoupit do podobné řeky.

Chceme stejným způsobem otesat kámen, který bude jednou středem sloupu. Jde o sanktuář, prostor, který ukrývá uprostřed stavby, obraz Panny Marie Rynecké. Materiál je žlutá mrákotínská žula. Kámen, jeho zformátování i doprava je dar několika lidí. Nyní od 24. do 28. května jej opracujeme na pozemku mezi Karlíkem a Dobřichovicemi. Koho, tak jako nás, táhne srdce pracovat jen tak z Naděje, ten ať příjde. Je srdečně zván.

Petr Váňa

 Tyto informace jsou jen výňatek z: www.marianskysloup.info