Jdi na obsah Jdi na menu
 


Děkovná pouť do Říma

9. 11. 2010

Veroniku Schnirchovou z brněnských Tuřan vzal loni v září při návštěvě Česka do náruče papež Benedikt XVI. a požehnal jí. Byly jí tehdy asi tři měsíce. Nyní se celá rodina Schnirchových i s malou Veronikou vydala do Říma. Chtějí papeži poděkovat. Stejně jako další tisícovka věřících, mířící za stejným cílem při Národní pouti. Ta se tradičně vypravuje rok po papežově návštěvě. Titul nejmladšího poutníka si může připsat právě roční Veronika. "Už jsme papeži poslali dopis a DVD s fotografiemi. Přesto si myslím, že bychom mu měli poděkovat i osobně," říká matka Veroniky a dalších čtyř dětí Jana Schnirchová. Nejprve chtěla jet jen s manželem a nejmladší dcerkou. "Cesta pro celou rodinu stojí hodně peněz. Ale když nakonec můžeme jet všichni, jsem moc ráda," usmívá se.

Dlouhé cesty autobusem se ani s tolika dětmi nebojí. "Každý rok jezdíme do Medžugorie v Bosně, takže jsme zvyklí," tvrdí přesvědčeně. Její slova potvrzují i děti.

V Římě je společně s ostatními účastníky Národní pouti čeká nabitý program. "Přes noc pojedeme, pak navštívíme zahajovací mši a den poté nás čeká také audience u papeže," líčí Schnirchová. Po ní bude další mše, kde chtějí Schnirchovi papeži předat dárek. "Vezeme mu obraz ze setkání v Tuřanech," prozrazuje matka rodiny. Podle ní jistě zůstane trocha času i na prohlídku památek. "Ovšem jedu se tam hlavně modlit," říká hluboce věřící žena. Ze stejného důvodu se vydala za papežem i při jeho loňské návštěvě České republiky. "Týden předtím jsme se vrátili z Medžugorie. Nevěděla jsem, jestli mám na mši na letišti s Veronikou jít, byla ještě hodně malá," vypráví matka a chová svou nejmladší dceru v náručí.

Nakonec rozhodnutí nelituje, podle ní to stálo za to. "Když se blížil papamobil, modlila jsem se za ostatní. Ani jsem moc neviděla, co se kolem mě děje. Najednou mi šéf ochranky vzal Verunku a podal ji papeži," vzpomíná s úsměvem. Dodala, že Benedikt XVI. položil na holčičku ruce a pomodlil se za ni. I když s papežem nemluvila, ze setkání si Jana Schnirchová odnesla silný zážitek.

Podobný očekává i nyní.

Převzato z Brněnského deníku. 

 Redaktorka: MARIE MÁLKOVÁ