Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čtrnáctý blok pískovce

3. 2. 2014

V posledním lednovém týdnu tohoto roku 2014 byl Společnosti zaslán na účet dar, v pořadí již čtrnáctý, na vylomení pískovcového bloku do základů Mariánského sloupu. Šlechetným dárcem je Ing. František Dohnálek za farnost Moutnice na Moravě. Pán Bůh zaplať!

K dokončení základů sloupu tak z 24 bloků potřebujeme ještě 10 bloků pískovce po 28.000,- Kč. Tato cena je cenou za materiál, vylomení bloku a jeho přepravu do Prahy, včetně opracování.

V loňském roce jsme se obrátili s prosbou na zastupitele českých a moravských měst, která mají na svém území Mariánský sloup. Některá města již naši prosbu vyslyšela, jiná se ještě rozhodují. Mezi dárci jsou i soukromé osoby.

Seznam dárců k 1. únoru 2014: Dobřichovice, Třeboň, Hořice, Dolní Bojanovice, Prostějov, Olomouc, Mníšek pod Brdy, Zábřeh na Moravě, Žďár nad Sázavou, MUDr. František Kattoš, Ing. Martin Opatrný, Václav Jiří Vostřez (Hamilton, Kanada), Záhornice u Opočna, Ing. František Dohnálek za farnost Moutnice.

Jména dárců budou vytesána na darované bloky pro paměť budoucím generacím. Dárci a jejich zástupci budou čestnými hosty slavnostního aktu požehnání obnoveného Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze.