Jdi na obsah Jdi na menu
 


Balustráda je téměř hotová, připravuje se osazení soklu pro dřík

28. 5. 2020
             Zveřejňujeme sadu fotografií Dalibora Kočího, které ukazují současnou situaci na stavbě sloupu. Balustráda je až na jednu kuželku na severní straně téměř hotová (má tam být vložena originální kuželka ze strženého sloupu z Lapidária).
 
             Právě je vysekáván latinský nápis na čelní stranu soklu dříku (vysekává paní Shejbalová). Sokl bude osazen pomocí jeřábu v úterý, dne 2. června 2020 a spojen se spodní stavbou nerezovými čepy a maltovým ložem s vyrovnávacími olověnými klíny. Kameníci již postavili část lešení. Je to příprava k montáži soklu i dříku.
 
             Během tohoto týdne očistili kameníci také sochu Panny Marie u bočního vchodu do chrámu Matky Boží před Týnem, která očekává již své brzké přemístění na Staroměstské náměstí. 
 
             Práce pokračují plynule, jsou dobře organizovány a výsledek dosavadních prací ukazuje na kvalitu práce i přesnost jednotlivých dílů sloupu, z nichž některé byly zhotoveny již před 22 lety a čekaly na své osazení na paletách v kasematech v Jaroměři. 
 
            Kameníci pracují celé dny a za každého počasí (tento týden dva dny pršelo) obětavě a bez odměny, zatím co jejich práce a zakázky stojí. Děkujeme a vyprošujeme Vám a Vašim rodinám Boží požehnání.
 
                                                   Karel Kavička