Jdi na obsah Jdi na menu
 


100. výročí stržení Mariánského sloupu

4. 2. 2018

V letošním roce 2018 si budeme po celý rok připomínat sté výročí vzniku samostatné Československé republiky. Spolu s ním také smutné výročí, kdy o první neděli svobodného státu strhl rozvášněný dav Mariánský sloup na Staroměstském náměstí v Praze.

Před 28 lety, po pádu komunistického režimu, byla v dubnu 1990  v Praze založena Společnost pro obnovu Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze. Má za sebou téměř tři desetiletí práce, jejímž výsledkem je dnes již zhotovený Mariánský sloup, který čeká na svůj návrat na Staroměstské náměstí. Bylo to spojené přání a úsilí tisícovek lidí z domova i zahraničí, kteří obětovali za obnovu sloupu své modlitby, svůj volný čas, námahu, odborné znalosti, finanční dary, aby byl napraven vandalský čin našich předků, bylo odčiněno pohanění Panny Marie a obnovený sloup se stal symbolem smíření. 

Během celého roku budeme uveřejňovat příspěvky o historii Mariánského sloupu, o práci lidí, kteří se na jeho obnově podíleli. Budeme také vděčni za Vaše příspěvky naši milí členové Společnosti, ale také od všech dalších tisíců podporovatelů úsilí o obnovu Mariánského sloupu.

Vyvrcholením se stane Jubilejní pietní připomínka, která se bude konat dne 3. listopadu 2018 v Praze.

Pište nám, za Vaše příspěvky Vám již nyní děkujeme křesťanským Pán Bůh zaplať! 

                                          Karel Kavička