Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tiskové oddělení Společnosti po celou dobu jejího trvání pracuje na propagaci myšlenky obnovy sloupu. Má za úkol seznámit nejširší veřejnost s posláním Společnosti a průběžně ji seznamovat s její činností. Proto tiskové oddělení spolupracuje se všemi médii. Dlouhodobě spolupracuje s ČTK, Českou televizí, televizí Prima a nejnověji s televizí NOE. Pravidelně informuje a spolupracuje i s denním tiskem např. s Lidovými novinami, Mladou frontou dnes, pražskými periodiky i regionálními novinami a dalšími novinami a časopisy. Pravidelně informuje naše krajany v USA svými příspěvky do Hlasů národa, vydávaných v Chicagu. Spolupracuje také s rozhlasovými stanicemi, Českým rozhlasem, rádiem Proglas a dalšími, zejména pražskými regionálními rádii.

Banner Společnosti

Vykonává však také vlastní vydavatelskou činnost. Společnost již vydala leták při příležitosti přivítání Panny Marie z exilu v Praze, Pražskou legendu Václava Renče, publikaci PRAHA, mariánský sloup na Staroměstském náměstí, dále pohlednice Panny Marie z exilu po přijetí v basilice Nanebevzetí Panny Marie v Praze na Strahově a na sloupu nad Prahou. Pohlednice Panny Marie Rynecké, Pohlednici Staroměstského náměstí s mariánským sloupem, pohlednici originálu hlavy Panny Marie z pražského Lapidária a další.

 V roce 2009 připravujeme vydání další publikace, která bude obsahovat "Restaurátorskou zprávu" a podrobný popis technologie a odborných postupů, použitých při výrobě repliky mariánského sloupu.

 

Náhledy fotografií ze složky Vydavatelská činnost