Jdi na obsah Jdi na menu
 


                                          Panna Marie

                  VÁŽENÍ A MILÍ VĚŘÍCÍ, MILÍ PŘÁTELÉ

Chceme, aby obnova Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze byla vpravdě dílem celé země i národa, aby každý věřící a každá farnost měla možnost se na tomto celonárodním díle podílet a přitom, aby tato účast byla adresná a kdykoliv doložitelná pro paměť budoucích generací.
Na této stránce zveřejňujeme seznam všech kamenických dílů bývalého a budoucího sloupu, jejich rozměry, objem i současná cena. V té jsou zahrnuty jak samotný kámen a jeho doprava, tak především ruční kamenická práce, montáž a osazení sloupu.
Pokud jste došli k rozhodnutí, že se chcete podílet na obnově tohoto vskutku duchovního i zeměpisného středu naší země i celé Evropy a vybrali jste si v přiloženém seznamu některou konkrétní část sloupu (nákresy sloupu najdete zde 1. část ,___ zde 2. část ,___ zde 3. část ), dejte nám na adresu předsedy Společnosti, akademického sochaře Jana Bradny zprávu, o který díl se jedná ( uveďte jeho identifikační číslo, a název dílu, jméno, název a místo Vaší farnosti, pokud se na daru bude podílet Vaše farní společenství).
V současné době jsou vyrobeny díly v celkové hodnotě téměř 3.000.000,- Kč. Na celý sloup je však potřeba 4,2 milionu Kč. Proto Vás prosíme o Vaši podporu a pomoc, aby práce na výrobě sloupu mohly plynule pokračovat. Vaše dary zasílejte na účet Rytířského řádu Křížovníků s červenou hvězdou v Praze (bankovní spojení je uvedeno níže), pro dárce ze zahraničí je uvedeno bankovní spojení do Kanady. Jakmile obdržíme zprávu od banky, že určená částka byla na konto poukázána, dáme příslušný díl sloupu ihned vyrobit. Bude-li v době Vašeho dopisu, telefonátu, faxu již potřebný počet dílů zaplacen a ve výrobě, pošleme Vám o tom neprodleně zprávu, abyste si mohli vybrat díl jiný. Pokud chcete přispět na další náklady spojené s výrobou sloupu a jeho sochařské výzdoby aniž byste označili konkrétní díl i takové dary jsou vítány.
Známe obecnou finanční situaci a možnosti. Proto vítáme i malé částky, které mohou normální lidé dát. Naopak tento způsob nám umožňuje ekonomicky a systematicky postupovat po částech, což je i výrobně výhodné. Každou částku vděčně přijímáme.
Až bude architektonická část sloupu kompletní, uveřejníme v médiích i zde na internetu i formou letáků, zaslaných do farností seznam dárců (s výjimkou těch, kteří budou chtít zůstat v anonymitě) a oznámíme včas druhé kolo sbírky na sochařskou výzdobu sloupu. Ta, s výjimkou sochy Panny Marie Immaculaty, která je již zhotovena díky šlechetnému daru pana Martina Peroutky, může být osazena na sloup dodatečně.

Vaše pomoc může být formou:
a) aktivní účasti na práci Společnosti formou členství
b) modlitbou
c) finančním darem
d) umístěním našeho banneru na Vaše stránky (podrobnosti zde)

Od vyhlášení celonárodní sbírky v roce 1995 se do současné doby vybralo a je přislíbeno dárci 3,0 mil. Kč. Z těchto darů je vyrobeno již téměř 80% architektury sloupu a je hotová socha Panny Marie. Mezi těmito dary tvoří významný podíl i dary od našich krajanů ve světě, zejména v Kanadě. Pro ty, kteří chtějí pomoci uvádíme čísla našeho konta:

Česká spořitelna Praha
Název konta: Rytířský řád křížovníků s červenou hvězdou,

Platnéřská 4, 11 0 00 Praha 1
číslo účtu: 1938098349/0800

                                            Za každý dar : "Pán Bůh zaplať.

Děkujeme všem, kteří na tento účel již přispěli nebo v budoucnu přispějí. Svěřujeme všechny dárce a jejich rodiny pod ochranu

Panny Marie.

 Banner Společnosti

 

 

Náhledy fotografií ze složky Nové díly sloupu k 30. 9. 2008 plány