Jdi na obsah Jdi na menu
 


V této části našich stránek budete nacházet živé audio a videonahrávky, týkající se mariánského sloupu.

 

Česká televize, pořad Uchem jehly, rozhovor se sochařem Petrem Váňou, tvůrcem obnoveného mariánského sloupu:

 http://www.ceskatelevize.cz/porady/10314156487-uchem-jehly/211562216200042/

 

 Televize NOE: Pořad Kulatý stůl: Mariánský sloup-symbol smíření.

Chcete-li shlédnout tento pořad, kde se dovíte mnoho informací o pohnuté historii Mariánského sloupu i současných snahách o jeho obnovu, najděte si stránky: www.tvnoe.cz, klikněte na archiv a tam vyhledejte tento pořad, který si můžete přehrát, nebo klikněte tuto adresu : http://tvnoe.tbsystem.cz/index.php?cs/videoarchiv/kulaty-stul-2008-11-07-mariansky-sloup

 

 Rádio Proglas: http://www.proglas.cz/audioarchiv.html?parent_id=2736, klikněte na Archiv (horní lišta uprostřed), pak klikněte v tabulce na Čtení na pokračování, vyhledejte cyklus Dědictví, klikněte na něj a nakonec klikněte na díl 39.

 

Rádio Proglas: http://www.proglas.cz/audioarchiv.html?parent_id=1127klikněte na Archiv (horní lišta uprostřed), pak klikněte v tabulce na pořad Křesťan a svět a v seznamu na Mariánský sloup by se měl stát symbolem smíření.

 

 Na Staroměstském náměstí si lidé připomněli stržení mariánského sloupu

 vloženo: 3. 11. 2008 13:45, autor: ČT24
aktualizováno: 3. 11. 2008 23:45

Mariánský sloup na Staroměstském náměstí
Mariánský sloup na Staroměstském náměstí

Praha - Několik desítek převážně starších lidí si dnes dopoledne na pražském Staroměstském náměstí připomenulo 90. výročí stržení mariánského sloupu. Akci zorganizovala Společnost pro obnovu mariánského sloupu, která usiluje o jeho znovuvztyčení. Její členové položili u základního kamene květiny a svíčky a představili model sloupu. Veřejnost si mohla koupit i pohlednice.

Video: Reportáž Pavly Sedliské
<![endif]-->

Pravděpodobně nemáte nainstalovaný přehrávač pro Windows media. Přehrávač si můžete zdarma stáhnout na této adrese: http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/player/

0

Spustit videoSpustit video